Miejscem, w którym powinieneś szukać pomocy w ciężkich życiowych momentach, jest nasz specjalistyczny gabinet w Poznaniu. Psychoterapia, którą się zajmujemy, stanowi metodę leczenia różnych zaburzeń psychicznych oraz emocjonalnych.

Systematyczne spotkania z psychoterapeutą pomagają w radzeniu sobie z różnorodnymi problemami. Mogą nimi być np. poczucie osamotnienia, pustki, nieumiejętność ułożenia sobie życia osobistego, złe doświadczenia, odczuwane lęki, napięcia czy przewlekły stres. Zdarzają się również różnego rodzaju kryzysy życiowe takie jak np. rozwód, rozstanie, zawód miłosny lub śmierć bliskiej osoby. Ponadto czasami brak pewności siebie, zaburzenia snu, zawirowania w życiu zawodowym, utrata pracy czy wypalenie w niej też sprawiają, że codzienne funkcjonowanie staje się wyjątkowo trudne.

W przypadku, gdy ciężko sobie samodzielnie poradzić z tymi trudnościami, warto rozważyć możliwość skorzystania ze wsparcia specjalistów. Ponadto psychoterapię stosuje się także w celu wywołania zmiany dotychczasowej postawy danej osoby w konkretnych sytuacjach i zwiększania potencjału osobowościowego.

Zakres oferowanej pomocy psychoterapeutycznej

Zapewniamy szerokie wsparcie w zakresie prowadzonej przez nas psychoterapii. Zajmujemy się osobami mającymi m.in. zaburzenia:

• lękowe – z napadami paniki, uogólnione, fobię społeczną, agorafobię itd.,

• nerwicowe,

• osobowości,

• depresyjne,

• nastroju,

• odżywiania

• somatyzacyjne,

• hipochondryczne.

Ponadto sesje psychoterapeutyczne polecane są wszystkim, mającym trudności w relacjach z innymi ludźmi bądź problemy z samoakceptacją i niskim poczuciem własnej wartości. Tego rodzaju terapia zalecana jest również osobom z PTSD, u których stwierdzono zespół stresu pourazowego np. po jakimś dramatycznym doświadczeniu.

Psycholog to także specjalista, który wspiera w kryzysach i problemach emocjonalnych osobistych oraz zawodowych. Każdy z nas możesz doświadczyć stanu, w którym straci satysfakcję z życia codziennego. Wpływ na to mają np. brak związku opierającego się na partnerstwie, trudności w relacjach rodzinnych lub w pracy czy ograniczone możliwości rozwoju zawodowego. W takich przypadkach również możesz wybrać się do naszego gabinetu, w którym otrzymasz odpowiednie wsparcie.

Psychoterapeuci są też po to, aby przepracować odczuwany przez klienta stres, lęk czy napięcie oraz trudne i bolesne doświadczenia. Wielu ludzi boi się odrzucenia, krytyki i nie umie sobie z tym poradzić bądź też nie wie, jak wyrażać emocje czy komunikować się z innymi. Sesje w naszym gabinecie w Poznaniu mają na celu nie tylko znalezienie źródła tych dolegliwości, ale i uruchomienia potencjału, aby zmagająca się z nimi osoba wiedziała, jak sobie poradzić. Oprócz tego psychoterapia obejmuje pracę z ludźmi pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych – np. alkoholowych (DDA, DDD)

Rozwój osobisty a psychoterapia

Poza radzeniem sobie z różnymi życiowym trudnościami, w ramach psychoterapii w naszym gabinecie w Poznaniu oferujemy wsparcie w zakresie rozwoju osobistego. Tego rodzaju spotkania mają na celu lepsze zrozumienie siebie i podejmowanych decyzji, a zarazem odkrywanie własnych zasobów i potencjału.

Ponadto w ramach psychoterapii oferujemy także trening:

• relaksacyjny,

• uważności,

• asertywności.

Sesje z psychoterapeutą sprzyjają osiągnięciu harmonii w życiu oraz pomagają w szeroko pojętym rozwoju osobistym.

Relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu

Każda relacja terapeutyczna, jaka powstaje pomiędzy psychoterapeutą a osobą szukającą pomocy, musi opierać się na zaufaniu oraz poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji. Stanowią one podstawę pracy w ramach spotkań ze specjalistą. Troska o tych, którzy szukają wsparcia, jest dla nas najważniejsza. Staramy się, aby odczuwali komfort podczas psychoterapii i zapewniamy pełną dyskrecję. Psychoterapeuta zaproponuje Ci indywidualną terapię w wybranym nurcie oraz metody leczenia i rehabilitacji zaburzeń, które zdiagnozuje w toku odbywanych sesji.

Dla kogo jest psychoterapia?

Nazywana czasami „leczeniem duszy” psychoterapia jest w zasadzie dla każdego, kto czuje, że potrzebuje tego typu wsparcia i przede wszystkim szczerej rozmowy. Gdy pojawią się problemy, które trudno pokonać samodzielnie albo zmagasz się z cierpieniem o podłożu psychicznym, wtedy najlepiej wybierz się do psychoterapeuty lub psychologa. Rola każdego z tych specjalistów polega na udzieleniu wsparcia w zakresie odzyskiwania i budowania siły psychicznej, dzięki której będziesz mógł spokojnie i stabilnie iść przez życie.

Tego rodzaju terapia to przede wszystkim szczera i empatyczna rozmowa, która będzie się odbywać w bezpiecznych i komfortowych dla Ciebie warunkach. Psychoterapeuta postara się dobrze zrozumieć problem i dotrzeć do jego źródeł lub blokad, które wpływają na Twoje funkcjonowanie w życiu codziennym. Ponadto wspólnie z Tobą zaplanuje proces terapeutyczny. Jego celem jest uwolnienie Cię od problemu i przyniesienie trwałej ulgi, a jednocześnie wskazanie, jak możesz korzystać w pełni ze swojego wewnętrznego potencjału.

W ramach psychoterapii, którą zajmujemy się w naszym gabinecie w Poznaniu, zapewniamy pomoc osobom w każdym wieku — zarówno długoterminową, jak i w ramach doraźnego wsparcia w kryzysowych sytuacjach.